Το φόρουμ μας εξελίχθηκε σε https://kairos.snowguide.gr/
 Επισκέψου το, επέλεξε πως θες να συνδεθείς - Facebook, Twitter, Google ή Yahoo ή Github - και πες τη γνώμη σου.

Author Topic: το μέλλον της χιονοδρομιας στην Ελλάδα  (Read 7696 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline StavRos

• Hero Member
σκ με 10 βαθμούς Κελσίου δεν είναι χιονοδρομισιμο. εγώ δεν ξεκιναω απο Αθήνα να κάνω στην σούπα

τα καλά σκ μέχρι τώρα ήταν 2 μόνο:(
σκ και καλο δεν υπαρχει μηνα γεναρη φλεβαρη,τα καλα σκ (απο αποψη κοσμου λεω και ουρων)ειναι το μαρτη

το Μάρτη προβλέπω ραφτινγκ γιατί έτσι όπως παει δεν θα μείνει τίποτα

Offline StavRos

• Hero Member
Οχι ρε σεις.Ο καιρος θα γυρισει προς το κρυο.Δεν βλεπετε τα μοντελα?
απο το στόμα σου και στου θεού τ´αυτι

Offline miscelano

• Hero Member
εγω παντως εχω ψηθει πολυ ασχημα ν αρχισω windsurf η kite....ενα απ τα 2....δεν εχω καταληξη....θα τα δοκιμασω κ τα 2 κ 8α παρψ εξοπλισμο....στην ελλαδα ζουμε ρε γμτ....καθε χρονο χαλαμε ενα σκασμο λεφτα κ στο τελος μενουμε με τη.......στο χερι....και λεμε αντε του χρονου παλι.....ενω με το surf θα εχουμε 9 μηνες σεζον....τι να λεμε...αντιστροφος αναλογα...

Offline tirol

• Hero Member

εντάξει..το άκουσα..θα κάνω ότι μπορώ γιατί τρέχουν και άλλες υποχρεωσεις!   <dance1>

Offline StavRos

• Hero Member

εντάξει..το άκουσα..θα κάνω ότι μπορώ γιατί τρέχουν και άλλες υποχρεωσεις!   <dance1>
χαχαχαχαχχαχαχαχ

Offline thalis

• Newbie
Εγώ πάντως στην Ελλάδα το καλύτερο σκι το κάνω από 15 Μάρτη μέχρι 15 Απρίλη (αν πάει μέχρι τότε η σεζόν), αλλά 9-12 το πρωί. Αυτό το παγωμένο ανοιξιάτικο χιόνι μου αρέσει πάρα πολύ γιατί είναι πολύ γρήγορο και απαιτητικό. Το κακό είναι οτι κατεβαίνεις την πίστα (του εκάστοτε χιονοδρομικού) σε 1-2 λεπτά και κάνεις να ανέβεις 10+. Ευτυχώς δεν υπάρχουν ουρές στα λιφτ τότε...

Offline miscelano

• Hero Member
ας ελπισουμε να εχει χιονη μεχρι μεσα απριλη....αν κ χλωμο το κοβω... :(

Offline thalis

• Newbie
Έτσι που το πάει φέτος ούτε Μάρτη δεν βγάζουμε. Ας ελπίσουμε να μας διαψευσει ο καιρός.

Offline blades

• Administrator
  • Hero Member
αμα δε κανει εστω ενα πολυ καλο μπαμ οντως ουτε για Μαρτη δε φτανουν τα χιονια.ενα μπαμ οπως το περσινο στις 13/2 χρειαζομαστε(πιστευω οτι θα το κανει σε ανυποπτο χρονο οπως καθε χρονο)
Υπομονή, οι βάρβαροι έχουν ημ.λήξης.

Offline papabill

• Hero Member
  • Ηπειρος
Εχουμε ενα μηνα ακομα αλλα οι δυο εβδομαδες χωρις φαινομενα και υψηλες θερμ. μεσα στο καταχειμωνο εκαναν μεγαλη ζημια