Το φόρουμ μας εξελίχθηκε σε https://kairos.snowguide.gr/
 Επισκέψου το, επέλεξε πως θες να συνδεθείς - Facebook, Twitter, Google ή Yahoo ή Github - και πες τη γνώμη σου.

Author Topic: Μετεωρολογικός Σταθμός Πορταριάς Χαλκιδικής.  (Read 6222 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline MetFM

• Hero Member
  • snowguide.gr
πανω στο καπακι θα βαλουμε το βροχομετρο. με συρματακια γυρω γυρω να μην καθονται πουλια και το χεζουν :hehehe: :hehehe:

Offline weatherlover

• Hero Member
  • snowguide.gr
Εγινε η παραγγελια του σταθμου TFA 35.1075 NEXUS WEATHER STATION, και σε 10 εργασιμες ημερες θα τον παραλαβω,μου ειπε οτι πιθανον να εχει και τροφοδοτικο ρευματος για την κονσολα  .Τελος αυτο,,   Το επομενο προτζεκτ ειναι η εξοικονομηση βροχινου νερου ,πιστευω μεχρι το φθινοπωρο που θα αρχισουν οι βροχες θα ειναι ετοιμο
Παντος καιρου και πασης ελλαδος

Offline MetFM

• Hero Member
  • snowguide.gr
Εγινε η παραγγελια του σταθμου TFA 35.1075 NEXUS WEATHER STATION, και σε 10 εργασιμες ημερες θα τον παραλαβω,μου ειπε οτι πιθανον να εχει και τροφοδοτικο ρευματος για την κονσολα  .Τελος αυτο,,   Το επομενο προτζεκτ ειναι η εξοικονομηση βροχινου νερου ,πιστευω μεχρι το φθινοπωρο που θα αρχισουν οι βροχες θα ειναι ετοιμο

καλοριζικος . οταν τον παραλαβεις θα ερθω στο κτημα για να τον εγκαταστησουμε

Offline weatherlover

• Hero Member
  • snowguide.gr
Σιγουρα θα ερθεις γιατι εσυ εχεις εμπειρια και το μανουαλι ειναι στα αγγλικα μου ειπαν. Το βροχομετρο πρεπει να το βαλουμε καπου αλλου,  γιατι ακριβως απο πανω απο τον κλωβο εχει τα καλωδια της δεη και καθονται πουλια

Offline MetFM

• Hero Member
  • snowguide.gr
δεν ειναι καλο κοντα στον κλωβο να εχει καλωδια της δεη. μπορει να εχεις παρεμβολες. το βροχομετρο οπου και να το βαλεις θα του βαλουμε γυρω γυρω συρματακια. τα πουλια τους αρεσει να καθονται και να χεζουν μεσα. γαλβανιζε συρματακι.

Offline weatherlover

• Hero Member
  • snowguide.gr
Ειναι ακριβως απο πανω στα 4 μετρα,λες να υπαρχει θεμα?Αλλο μερος εχω αλλα θα ειναι εξω απο την περιφραξη και αρκετα μακρυα απο την κονσολα

Offline MetFM

• Hero Member
  • snowguide.gr
ξερω εγω ολα ασυρματα ειναι. θα το δουμε στην πραξη.

Offline blades

• Administrator
  • Hero Member
Δε θα έχει πρόβλημα,έχω δοκιμάσει σε χειρότερες συνθήκες και δεν είχε παρεμβολες
Υπομονή, οι βάρβαροι έχουν ημ.λήξης.

Offline weatherlover

• Hero Member
  • snowguide.gr
Eφτιαξα και τον ιστο σημερα για το ανεμομετρο, θα ειναι γυρω στα 4 μετρα, εχω μια απορια ομως, δεν υπαρχει περιπτωση να το κοπανηση κανενα αστροπελεκι σε κανενα μπουρινι?

Offline MetFM

• Hero Member
  • snowguide.gr
εχεις ψηλοτερα σημεια γυρω σου; αν οχι τοτε μπορει να χτυπηθει.