Το φόρουμ μας εξελίχθηκε σε https://kairos.snowguide.gr/
 Επισκέψου το, επέλεξε πως θες να συνδεθείς - Facebook, Twitter, Google ή Yahoo ή Github - και πες τη γνώμη σου.

Author Topic: ΜΕΤΕΩΡΟΛΟΓΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ - ΚΑΜΕΡΕΣ [ΣΧΟΛΙΑ-ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ]  (Read 168332 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline MetFM

• Hero Member
  • snowguide.gr
ολη η περιοχη αυτη ο προσανατολισμος της ευννοει τη ζεστη , νοτιας ζεστη, βοριας σαν καταβατης το ιδιο και η ελευσινα

Offline MetFM

• Hero Member
  • snowguide.gr
περα μια βολτα απ τα λουτρα και ανοιξε τον, βαλε και το θερμομετρο στον πλατανο

Να τον ανοιξω δεν μπορω,το θερμομετρο φοβαμαι να το αφησω εκει μηπως μου το παρουν.Μπορει να παω ομως καμια βολτα αργοτερα.Απο περιεργεια να δω ποσο εχει συγκρτικα με χτες.

Αααααααααααα.Τωρα καταλαβα.Σημερα ειναι αργια και καποιος εκλεισε τον υπολογιστη.Ετσι εξηγειται οτι τον εκλεισαν.Παντως μιλαμε για φοβερα εξυπνους ανθρωπους.Ποτε θα ηθελε καποιος να δει τι θερμοκρασια εχει?Σημερα δεν ειναι οι μερες του μεγαλυτερου ενδιαφεροντος.Οχι μονο σε μας αλλα και στο κοινο.Αν καποιος ξερει οτι εχει σταθμο καπου,σημερα δεν θα εμπαινε στη σελιδα?
Ε αυτοι ολο αυτο το ενδιαφερον διαστημα τον εχουν σβησμενο.Οπως επισης και τον χειμωνα.Δεν ξερω αν θυμασαι.Το χαμηλοτερο του.Την αναστροφη μετα απο εκεινη την ψυχρη εισβολη,εκεινο το δεκαημερο παλι εκτος ηταν...Μιλαμε για τερατα ευφυιας.Ενω πχ το Μαιο που ειχε 22.4 C θερμοκρασια,ολος ο κοσμος αναρωτιοταν....Μα τι θερμοκρασια να εχει τωρα.Διοτι ως γνωστον το ανθρωπινο σωμα εκεινες τις θερμοκρασιες τις αντιλαμβανεται περισσοτερο...
Ενω πχ το 45αρι το παιρναει στο ντουκου,οπως και το -10...

Αμα σου λεει παει η θερμοκρασια 22.4C τοτε το σωμα αμεσως την καταλαβαινει... ;D ;D ;D ;D ;D ;D

δυστηχως ο υπολογιστης μαλλον βρισκεται μεσα στο ξενοδοχειο των λουτρων στη ρεσεψιον ποιος ξερει? και το ξενοδοχειο ειναι του δημου , με δημοτικους υπαλληλους, πρεπει οταν ανοιγουν τον υπολογιστη να ανοιγουν και το προγραμμα του σταθμου τρεχα γυρευε δηλαδη

Offline MetFM

• Hero Member
  • snowguide.gr
πηγαινε απο εκει και καντους παρατηρηση, εδω εγω ξεροσταλιαζω να δω το 40ρι και σεις τον κλεινετε αν ειναι δυνατον!

Offline MetFM

• Hero Member
  • snowguide.gr
ναι ο αλλος που θα βγει το πρωτο μελημα του θα ειναι ο σταθμος να μην κλεινειχα χα χα

Offline Mesogeiakos

• approval first
  • Hero Member
  • *
Kαταρχην αυτα ειναι τσαπατσουλιες.

Πρωτον η αποσταση 7 χιλιομετρα ειναι ικανη για μεγαλες διαφορες.
Δευτερον δωσε μας ακριβως τα στοιχεια κ του Ειλατ κ της Ακαμπα για να διαπιστωσουμε την καθημερινη διαφορα την οποια διατεινεσαι.Τα επισημα στοιχεια απο τους WMO σταθμους εννοω

Κ τριτον κ σημαντικοτερον δεν μας νοιαζει καθολου τι εκανε η μπαζαρια αυτοματος του ΕΑΑ κ ετσι δεν μπορουμε να εχουμε αντιπρωσοπευτικες μετρησεις για την Αλεξανδρουπολη για να πουμε αυτο που λες εσυ.Οτι δλδ το ενα μερος ειναι θερμοτερο απο το αλλο στην Αλεξανδρουπολη.Αυτο θα μπορουσαμε να το πουμε εαν προεκυπτε απο 2 σταθμους επισημους κ οχι απο εναν αυτοματο κ εναν επισημο οπως κ οχι επειδη το πιστευεις εσυ
« Last Edit: 16 Aug, 2010, 02:45:04 by Mesogeiakos »
ΑΘΗΝΑ:H θερμοτερη στην Ευρωπη το καλοκαιρι
Επισημο ρεκορ θερμοκρασιας στην Ευρωπη:48.0 °C, Eλευσινα και Τατοι 10/07/1977
Επισημο ρεκορ Ιουνιου στην Ευρωπη:47.5 °C, Nεα Φιλαδελφεια 26/06/2007
Yψηλοτερη μεση Ιουλιου στην Ευρωπη:28.7 ° C,Eλευσινα (1958-2001)
Ρεκορ μεσης Ευρωπης:Θησειο 07/2012 31.7°C

Offline Mesogeiakos

• approval first
  • Hero Member
  • *
Το σκεπτικο σου το καταλαβα απλα δεν μπορεσες να μας αποδειξεις τπτ αλλο περα το οτι το Αεροδρομιο του Ειλατ ειναι θερμοτερο απο το αεροδρομιο της Ακαμπα κ αυτο ειναι ΙΣΩΣ εφοσον δεν ειδα κανενα στοιχειο απο τους σταθμους αυτους.

Φυσικα κ τα 7χλμ παιζουν ρολο.Για την περιπτωση της Αλεξανδρουπολης ομως δεν προκυπτει απο πουθενα εκτος απο την μπαζαρια αυτοματου του ΕΑΑ.Για να πεις οτι με εντυπωσιασες θα επρεπε να μου εδειχνες τα στοιχεια 2 σταθμων απο Αλεξανδρουπολη επισημων!Αλλο αμα το πιστευεις εσυ η το λεει η μπαζαρια davis του ΕΑΑ.Κ εγω πιστευω οτι μπορω να πεταξω....κ γενικα με καλυτερες επιδοσεις απο τον Σουπερμαν

Offline Mesogeiakos

• approval first
  • Hero Member
  • *
Αφου δεν μπορεις να δεχτεις οτι αυτο που συμβαινει στην Ερυθρα θαλασσα οτι μπορει να συμβει και στην Αλεξανδρουπολη σημαινει οτι δεν δουλευει και πολυ  καλα το νιονιο σου.
Εγω ξεκινω απο την παραδοχη οτι και οι δυο σταθμοι στην Αλεξανδρουπολη ειναι οκ,και καταληγω σε καταγραφες που συμφωνουν με ενα αλλο ιδιο γεγονος που συμβαινει αλλου με δυο αποδεδειγμενα ΟΚ σταθμους.Αρα που καταληγουμε?Η οτι η αρχικη μου παραδοχη για τους σταθμους στην Αλεξανδρουπολη ισχυει (δηλαδη ειναι ΟΚ και οι δυο) αφου φτασαμε στο ιδιο συμπερασμα,η καταληγουμε στο οτι οι σταθμοι στην Ερυθρα δεν ειναι ΟΚ και μαλιστα εχουν το ιδιο προβλημα,αφου οι καταγραφες των δυο γεγονοτων ειναι ιδιες.
Αποφασισε και διαλεξε οδο λογικης.Ο αριστοτελης σηκωνει τα χερια ψηλα πλεον.
Η Λογικη αυτο λεει..

Μαλακιες λες.Εγω ξεκινω με την παραδοχη οτι ο σταθμος στην Αλεξανδρουπολη ειναι για τα μπαζα ,αρα ασε τις πρωινιατικες χαζομαρες κ τρεχα κανε συσταση στην ΕΜΥ  να βαλει κ αλλο σταθμο εκει αφου τοσο κοπτεσαι κ ασε τον Αριστοτελη να αναπαυθει.

Η λογικη η δικια σου μπορει να λεει οτι η χουντα ειναι σουπερ ντουπερ.Τι με νοιαζει εμενα.Μου φερνεις τωρα το παραδειγμα δυο επισημων σταθμων κ μου το συγκρινεις με την μπαζαρια.Εξαλλου ακομα δεν μας εδωσες τα στοιχεια που λες κ καλα οτι εχεις.Να δω τις επισημες καταγραφες κ των δυο στην Ερυθρα Θαλασσα

Offline MetFM

• Hero Member
  • snowguide.gr
στη θερμοκρασια μεσογειακε καλο μου παιδι υπαρχουν τοπικοτητες , μπορει να επηρεαζεται απο χιλια δυο πραγματα, αυτα ειναι του νηπιαγωγειου

Offline MetFM

• Hero Member
  • snowguide.gr
και ενα σταθμο για να τον κρινουμε πρεπει να τον εχουμε δει πρωτα που ειναι βαλμενος , αν συντηρηται, απο μια οθονη και μονο δεν βγαινουν σκαρτοι οι σταθμοι

Offline Mesogeiakos

• approval first
  • Hero Member
  • *
ναι το ξερω για τις τοπικοτητες αυτο ελειπε.Αυτες ομως θα μετρηθουν απο επισημους σταθμους.

Ωραια αρα τι μαθαμε οτι το Ειλατ ισως ειναι πιο θερμο απο την Ακαμπα.Με την μπαζαρια σταθμο του ΕΑΑ τι σχεση εχει?

Δωσε μας τωρα και το λινκ απο οπου πηρες τα στοιχεια για να σε ελεγξω και εγω γιατρε κ φυσικα να κανω φυλο κ φτερο οσα ειπες αλλη μια φορα