Το φόρουμ μας εξελίχθηκε σε https://kairos.snowguide.gr/
 Επισκέψου το, επέλεξε πως θες να συνδεθείς - Facebook, Twitter, Google ή Yahoo ή Github - και πες τη γνώμη σου.

Author Topic: ΜΕΤΕΩΡΟΛΟΓΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ - ΚΑΜΕΡΕΣ [ΣΧΟΛΙΑ-ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ]  (Read 160154 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline MetFM

• Hero Member
  • snowguide.gr
      φωτογραφια του σταθμου των κυθηρων , τοποθετημενος σε πανεμορφο σημειο της χωρας αλλα χωρις κλωβο πραγμα που σημαινει οτι τσιμπαει , κανουμε διακοπες και τα ματια μας παιζουν στις ταρατσες  εκτος αυτου τον εχει βαλει πολυ κοντα στην ταρατσα

Offline MetFM

• Hero Member
  • snowguide.gr
οχι βεβαια . οταν αγορασα το συγκεκριμενο σταθμο και το ν εβαλα για λιγο εξω με τον κλωβο του, και μετα μεσα στον ξυλινο κλωβο εδειχνε 4 βαθμους λιγοτερο, καλα εγω το καταλαβα μολις το αγορασα οτι θα θελει κλωβο

Offline MetFM

• Hero Member
  • snowguide.gr
ολα εχουν τσεκαριστει και συνεχεια ελεγχονται.δεν γραφω ποτε κατι ετσι για πλακα. αλλωστε ασχολουμαι με τον καιρο απο το 1980 και εχω αρχειο απο το 1987.
« Last Edit: 13 Aug, 2010, 18:44:56 by κολχικο »

Offline MetFM

• Hero Member
  • snowguide.gr
παραθετω και 2 φωτογραφιες των δικων μου σταθμων εχουν δημοσιευτει και παλαιοτερα

ο κλωβος εδαφους φιλοξενει αισθητηρα ΤFA

και ο κλωβος ταρατσας που φιλοξενει τον national geographic 265NE και ειναι στην διευθυνση  http://kolxiko.meteoclub.gr/index.htm
« Last Edit: 14 Aug, 2010, 20:38:39 by κολχικο »

Offline MetFM

• Hero Member
  • snowguide.gr
οχ οχ βλεπω κολημενο το σταθμο του λαγκαδα, καλα σε ειπα να αφηνες το θερμομετρακι στον πλατανο

Offline MetFM

• Hero Member
  • snowguide.gr
Λες απλα να εκλεισαν τον υπολογιστη το βραδυ που εκλεισαν και τα Λουτρα?Και αυριο το πρωι να ειναι οκ....????Θελω να ελπιζω πως ναι.Αντε μη παω και βαλω κι εγω σταθμο και ησυχασει το κεφαλι μου πλεον.Κι εχω μερος θανατηφορο για αναστροφες και ζεστη...Αυτο μονο λεω...

Αλλα ποιος θα δινει σημασια στο σταθμο το δικο μου!!!Ολοι το ΕΑΑ θα βλεπουν!

βαλε εσυ εγω θα τον βλεπω και θα τον διαφημισω

Offline MetFM

• Hero Member
  • snowguide.gr
περα μια βολτα απ τα λουτρα και ανοιξε τον, βαλε και το θερμομετρο στον πλατανο

Offline MetFM

• Hero Member
  • snowguide.gr
οι ηλιθιοι οταν κανουν ρεπορταζ δειχνουν κατι θερμομετρα απο φαρμακεια κλπ, αυτα τα θερμομετρα ο κοσμος τα εχει σημεια αναφορας, ακους και την κλασικη ατακα - το ειπε η τηλεοραση- αρα ετσι θα ειναι

Offline MetFM

• Hero Member
  • snowguide.gr
η ΕΜΥ παντα κυνηγουσε τ αεροδρομια, επειδη ειναι επιπεδες περιοχες με ανοιχτωσια και χωρις εμποδια

Offline Mesogeiakos

• approval first
  • Hero Member
  • *
καταρχην ολος ο καμπος των Μεγαρων ειναι οχι απλα ζεστος αλλα καρα ζεστος το καλοκαιρι.Επισης τα Μεγαρα εχουν την μοναδικη προτωτυπια για μια πολη στο μεγεθος τους...δλδ εχουν δυο σταθμους με WMO id ,O αυτοματος στο Μελι ειναι ο μοναδικος αυτοματος του ΕΑΑ με id μιας κ ανηκει στο ερευνητικο εργαστηριο κ στελεχωνεται απο επαγγελματιες .Δεν ειναι δλδ οπως οι υπολοιποι αυτοματοι του ΕΑΑ εξου κ αναγνωριζεται κ διεθνως
ΑΘΗΝΑ:H θερμοτερη στην Ευρωπη το καλοκαιρι
Επισημο ρεκορ θερμοκρασιας στην Ευρωπη:48.0 °C, Eλευσινα και Τατοι 10/07/1977
Επισημο ρεκορ Ιουνιου στην Ευρωπη:47.5 °C, Nεα Φιλαδελφεια 26/06/2007
Yψηλοτερη μεση Ιουλιου στην Ευρωπη:28.7 ° C,Eλευσινα (1958-2001)
Ρεκορ μεσης Ευρωπης:Θησειο 07/2012 31.7°C