Το φόρουμ μας εξελίχθηκε σε https://kairos.snowguide.gr/
 Επισκέψου το, επέλεξε πως θες να συνδεθείς - Facebook, Twitter, Google ή Yahoo ή Github - και πες τη γνώμη σου.

Author Topic: μετεωρολογικος σταθμος στην Αβδελλα 1300μ  (Read 52100 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline blades

• Administrator
  • Hero Member
αυτοτο εργο πρεπει να παρει OSCAR αν μη τι αλλο
Υπομονή, οι βάρβαροι έχουν ημ.λήξης.

Offline MetFM

• Hero Member
  • snowguide.gr
εισαι αξιος . γιατι θελεις να μαθαινεις. αυτο μετραει πιο πολυ απ ολα.

Offline blades

• Administrator
  • Hero Member
και αποφασισα (πες μου και τη δικη σου γνωμη) οτι ο ανεμιστηρα πρεπει να διωχνει τον αερα προς τα πανω. αυτο το αποφασισα γιατι ηδη ο θερμος αερας πηγαινει προς τα πανω, αρα του δινω και αλλη ωθηση στην δικη του θεληση.

οσο τωρα αυτο που λες οτι πρεπει να λειτουργει 24ωρες το ξανασκεφτηκα. εχω πολυ δικιο που λεω οτι πρεπει να λειτουργει μονο οταν εχει ηλιο.

και η απαντηση ερχεται με ενα απλο ερωτημα.
γιατι χρειαζεται ο ανεμιστηρας οταν ΔΕΝ εχει ηλιο?

Offline MetFM

• Hero Member
  • snowguide.gr
εγω αν εβαζα ανεμιστηρα θα τον εβαζα να διωχνει τον αερα εξω. να τον ρουφαει απο μεσα προς τα εξω. τωρα για το 24ωρο η οχι παλι εχω πει τη γνωμη μου. εδω οι γιατροι διαφωνουν  :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Offline blades

• Administrator
  • Hero Member
εγω αν εβαζα ανεμιστηρα θα τον εβαζα να διωχνει τον αερα εξω. να τον ρουφαει απο μεσα προς τα εξω. τωρα για το 24ωρο η οχι παλι εχω πει τη γνωμη μου. εδω οι γιατροι διαφωνουν  :hahaha: :hahaha: :hahaha:
ε ναι βρε προς τα εξω ειναι και προς τα πανω, εχει τρυπα και πανω ο σωληνας και κατω.

Offline blades

• Administrator
  • Hero Member
το θεμα ειναι αν η ροη του θα ειναι απο πανω προς τα κατω η απο κατω προς τα πανω.  επελεξα το 2

Offline MetFM

• Hero Member
  • snowguide.gr
δεν εχει σημασια αυτο.

Offline blades

• Administrator
  • Hero Member
το ξερω  :hahaha: απλα επρεπε να δικαιολογησω την αποφαση μου καπως.

το ανεμιστηρακι πανακριβο, 40  ευρω πηγε μονο αυτο (πληρωνει η κοινοτητα), οταν μου ειπες την τιμη ο πωλητης κοντεψα να πεσω κατω. ειναι γερμανικο ομως οχι κινεζικο.δε χαλαει ευκολα αρα

Offline MetFM

• Hero Member
  • snowguide.gr
το καλοκαιρι θα δειξει τι δουλεια εχεις κανει. αν δεις τιποτα υγρασιες 8% θα ξερεις :hahaha:

Offline blades

• Administrator
  • Hero Member
 :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: χαχαχα οκ και εγω δε ξερω, θα δουμε πως θα παει....
το μονο που ευχομαι ειναι στις διακοπες ρευματος να πηγαινει ο φυλακας του χωριου να ανοιγει τον υπολογιστη (εκτος αν το ρυθμισω ΒΙΟΣ)