Το φόρουμ μας εξελίχθηκε σε https://kairos.snowguide.gr/
 Επισκέψου το, επέλεξε πως θες να συνδεθείς - Facebook, Twitter, Google ή Yahoo ή Github - και πες τη γνώμη σου.

Author Topic: Πισοδέρι.ΠΡΩΤΗ ΕΠΑΦΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ  (Read 69834 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ΒΟΥΤΑΣ

• Newbie
  • Vai Alberto...primoooo!
ΠΡΕΣΤΙΖ?? ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ? ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΚΛΑΜΟΥΡΙΑ ΤΟ Χ/Κ?

Offline drbalm

• Sr. Member
Εγώ βλέπω στην χειρότερη μοίρα το καιμάκ γιατί από τα κοντινά στην θεσσαλονίκη έχει κατά την γνώμη μου τα περισσότερα μειονεκτήματα. Επίσης επίφοβα είναι και το σέλι - βασιλίτσα γιατί εξαρτώνται άμεσα από το κράτος. Βέβαια αν φτάσει το κράτος στο σημείο να κλείνει ΧΚ πάει να πει ότι τα πράγματα θα έχουν γίνει πολύ χειρότερα από ότι είναι τώρα για όλους μας και δεν θα συζητάμε καν για χιονοδρομία! Αν δεν συμβεί το παραπάνω τα μικρά πιστεύω ότι θα επιβίωσουν για χάρη των ταβερνών και των ξενοδοχείων(λαιλιας-βιτσι-ελατοχωρι-μετσοβο). Τα πηγάδια πολύ δύσκολα τα βλέπω να κλείνουν, θα πέσει πολύ ξύλο αν συμβεί κάτι τέτοιο, μεγάλο μέρος των ναουσαίων στηρίζει το εισόδημα του στον τουρισμό. Πισοδέρι δεν έχω εικόνα αλλά βλέπω τον πρόεδρο αισιόδοξο και αυτό φτάνει!

Offline president

• Full Member
  • **
ΠΡΕΣΤΙΖ?? ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ? ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΚΛΑΜΟΥΡΙΑ ΤΟ Χ/Κ?

απλα  το  σελι  ειναι  το  παλαιοτερο  ,εχουν  ριξη  λεφτα  σε λιφτ,και  βαλε  οποτε  θα  το  πανε  μεχρι  οσο  μπορεσουν  ανοιχτο  ..για  τα  υπολοιπα  ,δεν  τους  καιγετε   καρφι  ..

ΕΝΑΣ ΤΟΙΧΟΣ ΧΙΟΝΟ ΙΣΤΟΡΙΑΣ
http://skafotexniki.gr/

Offline ΒΟΥΤΑΣ

• Newbie
  • Vai Alberto...primoooo!
Το Σέλι έχει ένα πλεονέκτημα σε σχεση με όλα τα γύρω χ/κ  : Είναι κοντά στη Θεσσαλονίκη, ο δρόμος είναι (σχεδόν) πάντα καθαρός και αποτελεί μια καλή βόλτα για σκιέρ και μη. Αν και το χωριό δεν αποτελεί καμια ιδιαίτερη ατραξιόν, έχουν ανοίξει πολλές ταβέρνες στον δρόμο. Βολεύει πάρα πολύ για αυθημερόν εκδρομές μιας και εδω που φτάσαμε οι διανυκτερεύσεις είναι είδος πολυτελείας. Εγώ πια μένοντας στη Βέροια, δεν βρίσκω το λόγο να πάω αλλού, εκτός αν βρεθεί παρέα για να ξεφύγουμε λίγο αλλά και πάλι το σκέφτεσαι.

Offline tirol

• Hero Member
Εγώ πιστευω από τα προαναφερθέντα δεν θα κλεισει κανενα χιονοδρομικό ποτέ.
πάντα θα βρίσκεται κάποια λύση έστω και την τελευταια στιγμή, έστω κι αν μπάινει μέσα.

πρόεδρε εγώ σε γουστάρω με τα ορθογραφικά σου λάθη :D  μην ψάχνεις να το αλλάξεις..μείνε όπως εισαι!

Offline president

• Full Member
  • **
κυριοι  !!  δυστηχως  εθαφτηκαμε  . :'( ..  φωτο  αυριο   ;D

Offline sapounakis

• Full Member
  • **
επιστροφη απο πισοδερι (ελληνικο σκι τριπ 3 μερες βασιλο 2 πισοδερι) θεικο !  διαμαντακι του βορά πολυ καλη οργανωση , λιγος κοσμος  καθημερινες αδειο  οι πιστεσ λουκουμι στρωμενες σαν να ηταν κολλαριστος γιακας πρωταρη επαρχιακου υπουργου και επιτελους κλισεις!  τι 6 φτερολακα τι στυγα τι αετος στο μαιναλο  για τις σοφτ πιστες βασιλος δεν λεω τιποτα καμια συγκριση καλες για ποζαριστα η κολπακια αλλα για ξυλο υστερουν   η μαυρη μαυρη  οι κοκκινες σοβαρες  και αν δεν φοβασαι τα δεντρα τρελο freeride αναμεσα λιγο αγχωτικο μεν αλλα αδρεναλινατο και ολο καπου εβγαινες σε λιφτ   2 καρεκλακια και κανουν το βουνο σκονη - το αντιθετο του παρνασσου! μεναμε μοδεστειο 50 ευρια  σαν φουρνος ηταν - το παρακαναν λιγο  οι χωροι καλτ και με το χιονι που ειχε περπατουσεσ 400-500 μετρα και εφτανεσ στο λιφτ    τι βανσκο και παπαριες με τετοιο χιονι πας σε 2 -3 ελληνικα χιονοδρομικα μεσοβδομαδα και εισαι βασιλιας αλλιως αλπεις    αξιοι οι φλωρινιωτες! μονο κακο οτι ειχε λιγο κοσμο  με πανεπηστημιο στα 25 χιλιομετρα επρεπε ολοι να την κανουν σκαστοι και να ξεσκιζονται επανω - κατι γειτνες απο βιτολα του εδειναν και καταλαβαινε   και του χρονου     

Offline president

• Full Member
  • **
χαιρομε   φιλε  μου  που  σου  αρεσε  το  πισοδρι   :82:   αυτο  το  σβκ  που  περασε  πειγα  3.5 πηγαδια  μετα  απο  7  χρονια  απουσιας ,,εε!!  δεν  αλλαξε  τιποτα  καμια  διαφορα  ,,παρα  μονο  καπως  καλυτερο πατημα  ,απο  οτι  το  αφησα   ,,,ασοψεται  η  πιτα  του συλλογου  ,κατεβενα  την  κεντρικη    και  σκεφτομουν  το  πισοδερι  ..  και  ξαφνικα  !!  μπαμ  κλεινη  και  το  συρομενο  πιατακι  τις  κορυφης  ,,,,γιατι  ρε  παιδια  τι  εγινε  !!  οτι  μαθατε  εσεις  εμαθα  και  εγω   ,,ολο και  ολο  2  πιστες  εχει  [μαυρη  πανε  πολλη  λιγοι ]  και  φουρ  ολοι  στις  ιδιες  πιστες  ,,τσιμισκη  με  αγια  σοφιας  εγινε  ,κυκλοφοριακο  μπαχαλο  ..   .την  αλλη  μερα  απρε  σκι  και  σκεψεις  ....... :32:

Offline president

• Full Member
  • **
τα  χρονια  μας  πολλα  απο  το  το  πισοδερι   στον  γιωργο  βουλγαρακη   
πολυχρονος  γερος  και  παντα  με  υγεια        :YMHUG:

Offline blades

• Administrator
  • Hero Member