Author Topic: Καλη ανασταση και χρονια πολλα.  (Read 2877 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online MetFM

• Advanced moderator
  • Hero Member
  • ΟΥΣΤ!!!!!!!
Re: Καλη ανασταση και χρονια πολλα.
« Reply #20 on: 23 Apr, 2011, 00:33:41 »
δεν θα το λεγα. δεν ειναι πολυ ασχημος. ξερει ομως να μιλαει, αυτο ειναι σιγουρο.

Offline kostas2004thes

• Hero Member
  • ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟΣ. ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ Α.Π.Θ
« Reply #21 on: 23 Apr, 2011, 00:46:41 »
Κατα συμπτωση τωρα στο ΣΚΑΙ δειχνει ενα ντοκυμαντερ που μιλαει για τον ταφο του Χριστου και αμφισβητει την Ανασταση ως γεγονος.

Οριστε το ΗIstory Channel.

HISTORY CHANNEL ανήκει στην  Television Networks, μια κοινοπραξία θυγατρικών της Walt Disney Company και της General Electric.Προεδρος της walt disney:  [/size]Michael Eisner.[/color]

[/size]http://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Eisner[/color]

[/size]Eisner was born in Mount Kisco, New York, the son of Jewish parents Margaret (née Dammann) and Lester Eisner, Jr[font='trebuchet ms'][/size] [/font]
[font='trebuchet ms']
Aπ την πρωτη στιγμη συκοφαντησαν την Ανασταση του Χριστου.Το ιδιο συνεχιζουν να κανουν και τωρα μεσω των ΜΜΕ.History Channel και δε συμμαζευεται.[/font]
ΒΡΑΔΥΠΟΥΣ

Offline StavRos

• Συντονιστής
  • Hero Member
Καλη ανασταση και χρονια πολλα.
« Reply #22 on: 23 Apr, 2011, 01:45:59 »
δυστυχώς αυτά που πιστεύω δεν τα λένε ούτε στο history ούτε πουθενά

είναι πολύ απλό ...
ποτέ και που πρωτοεμφανίστηκε η ιστορία του θανάτου , ταφής και Αναστάσης;

βρες απάντηση σε αυτο αν θες να το ψάξεις.

δες και τι σημαίνει η λέξη επιστήμη, τι σημαίνει η λεξη θεολογία

αν δεν θες , που μάλλον δεν θα θες , φορα τις παρωπίδες της θρησκείας και αν δεν σου αρέσει η κριτική μην ποσταρεις  σε φόρουμ .  άνοιξε ένα site και βάλε τις απόψεις σου για τα πολιτικά, θρησκευτικά, εθνικά θέματα.

Offline kostas2004thes

• Hero Member
« Reply #23 on: 23 Apr, 2011, 03:05:14 »
Αυτα περι αναστασης κτλ ειναι ακριβως αυτα που εδειχνε αποψε το ΣΚΑΙ.

Δεν εχω καθολου παρωπιδες βλεπω οπως ειδες και το Σκαι,βλεπω και ολα οσα λεγονται.Παρωπιδες θα πει να μην βλεπεις τιποτα αλλο εκτος απ αυτο που θες να δεις.Εχω ομως κριτικη σκεψη και κρινω αυτα που βλεπω κι αυτα που θελουν να μου περασουν.Δεν καθομαι να πιστεψω οτι μου δινουν.Τουλαχιστον αυτο προσπαθω να κανω.

Τωρα εσυ κολλησες με τη λεξη επιστημη και Θεολογια.Οκ.Αν σε ενοχλει το επιστημη ας μην το αναφερω.Η προταση μου ηταν η εξης.Με ποια αποψη εσυ ενω δεν δεχεσαι καν το Χριστο ως Θεο ερχεσαι και απορριπτεις ενα κειμενο που αναφερεται στο νοημα ενος ανυπαρκτου για σενα γεγονος.

Το κειμενο που εγραψα αναφερονταν στο πως εξηγουν οι θεολογοι την Ανασταση του Χριστου.Εσυ δεν πιστευεις καν στο Χριστο και στην Ανασταση του.Ως τι θα σχολιασεις το συγκεκριμενο?Ως θεολογος η ως ασχετος εντελως με το θεμα?
Αμα θες ανοιξε θεμα με τις αποψεις σου.

Μου λες ανοιξε ενα site με τις αποψεις σου.Πολιτικες,εθνικα θεματα κτλ.Τι ηθελες να ποσταρω?Ξενες αποψεις?Τις αποψεις μου ποσταρω.Αμα διαφωνεις,γραψε διαφωνω,η μην γραφεις τιποτα.Αδιαφορησε και στηριζε τον Γιωργακη.Δεν σε ενοχλει κανενας.Ο καθενας εχει καποιες αποψεις.Κι εσυ εχεις δικες σου.Τωρα αν δεν θες να γραψεις πχ στα πολιτικα γιατι σ αρεσει ο Γιωργακης και δεν εχεις χωρο να τον υποστηριξεις επειδη υπαρχει γενικη κατακραυγη εναντιον του πχ  (δεν ξερω ,και δεν θυμαμαι κιολας να χουμε συζητησει γι αυτο το θεμα,μπορει να εισαι και εσυ απ τους επικριτες του),μη γραφεις.Μπορει να σε δικαιωσει η ιστορια κι ο Γιωργακης! :laugh2:
Αν δεν θες να γραψεις κι εσυ τη δικη σου γνωμη για τα εθνικα η οικονομικα θεματα,δεν σου λεει κανενας να τη γραψεις.Ουτε ομως να σε πειραζει αν καποιος αλλος τη γραφει και τη λεει.

Στο συγκεκριμενο ομως, το θεμα δεν ηταν αν πιστευουμε στο Θεο γενικα κι αοριστως.Το θεμα ηταν επικαιρο και αναφερωνταν υπο την προυποθεση οτι καποιος πιστευει οτι ο Χριστος ηταν ο Θεος κι αναστηθηκε,στο τι νοημα εχει η Ανασταση.Ειναι απ τα λεγομενα επικαιρα.Οπως εχουν στηλες οι εφημεριδες αυτο το νοημα ειχε κι αυτο το ποστ.Εσυ κατευθειαν να το κατακρινεις.
Αμεσως."ενα παραμυθακι ειναι αυτο σαν τις αρκουδες και τους λυκους".
Για σενα ειναι παραμυθακι για εκατομμυρια αλλου κοσμου δεν ειναι.Μπορει καποιος να ενδιαφερεται γι αυτο το νοημα γιατι για τη ζωη του αυτη η ιστορια της Αναστασης εχει καποιο νοημα.Εσυ βρες αλλο νοημα στη ζωη σου.Δε σε ενοχλει κανενας.

Η διαδοση της φημης της Αναστασης εγινε αμεσως μετα την Ανασταση του Χριστου.Τις επομενες μερες ο Χριστος εμφανιστηκε αρκετες φορες στους μαθητες του με αποκορυφωμα την προτροπη του."Πορευθεντες μαθητευσατε παντα τα εθνη".Η Ανασταση και το Πασχα ως γιορτη τα πρωτα χρονια του Χριστιανισμου δεν γιορταζονταν ενιαιως και σε σταθερη ημερομηνια,και πως να γινει αυτο σε μια διωκωμενη εκκλησια οταν τους κυνηγουσαν οι Ρωμαιοι,οταν δεν ηταν μια επισημη θρησκεια.Επισης αλλοι γιορταζαν μαζι με το εβραικο πασχα κι αλλη σε αλλη ημερομηνια.Οταν ο χριστιανισμος εγινε κυριαρχη και επισημη θρησκεια καθοριστηκαν οι λεπτομερειες εορτασμου του Πασχα.Αλλα αυτο δε σημαινει οτι οι πρωτοι χριστιανοι δεν πιστευαν στην Ανασταση του Χριστου.Η ανασταση του Χριστου ηταν εξαρχης η κινητηρια δυναμη της πιστης των χριστιανων.Εσυ προφανως θα αναφερεσαι σε κατι Κλημηδες,και Παπιες που εχουν γραψει τους πρωτους αιωνες διαφορες βλακειες.Τα χω διαβασει αυτα (παρα τις παρωπιδες μου,που λογικα δεν θα πρεπε να τα χω διαβασει) και δεν μπορεσαν να με πεισουν.

Λοιπον σταματω επειδη εχω καταληξει μετα απο απειρες ωρες συζητησεων με διαφορους ανθρωπους που ειχαν τις δικες σου αποψεις,εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι ειναι απλα θεμα ανθρωπου καποιος να πιστεψει η οχι.Ο ιδιος ανθρωπος υπο διαφορετικες συνθηκες (και δεν εννοω να αρρωστησει και τα γνωστα) ,και χωρις να παθει κατι κακο να του γυρισει τοσο αναποδα αυτο το θεμα που να απορει με τον ευατο του.Κι αυτο επειδη η απιστια αλλα και η πιστη  ειναι θεμα ψυχολογικο και οχι θεμα γνωσεων η αποδειξεων.Η πιο διαδεδομενη νευρωση στην εποχη μας ειναι το αισθημα του κενου!Δεν ειναι δικα μου λογια αυτα.Ειναι ενος μεγαλου ψυχιατρου.

ΒΡΑΔΥΠΟΥΣ

Offline StavRos

• Συντονιστής
  • Hero Member
« Reply #24 on: 23 Apr, 2011, 03:43:29 »
καταρχήν δεν υποστηρίζω κανένα κόμμα γιατί κανένα
κόμμα δεν με εκφράζει. ωραία θα ήταν να υπηρχε ένα κόμμα με τις απόψεις του ΚΚΕ για τα εργατικά,τις απόψεις του λαος για το μεταναστευτικό, τις απόψεις των οικολόγων για το περιβάλλον κ.ο.κ. 

στο θέμα μας ομως. δεν μπορω να πω την αποψη μου γιατι το θεμα ειναι η ανασταση και οχι το αν εγινε. μάλιστα . θα ανοίξω και εγώ ένα θέμα με μια ιστορία για έναν γάιδαρο που πέταξε. θα πρέπει να ακούσω απόψεις μόνο απο αυτούς που πιστεύουν ότι ο γάιδαρος πέταξε και όχι απόψεις ότι η ιστορία μου είναι ψεύτικη ....

θα μείνω στην τελευταία πρόταση σου . σίγουρα σύμφωνα με ψυχολόγους επικρατεί το κενό στην σημερινή εποχή. και τότε όμως συμφωνα με τους ίδιους  ψυχολογους επικρατούσε  η ανάγκη να δοθούν απαντήσεις σε φαινόμενα που δεν μπορούσαν να εξηγήσουν οι άνθρωποι. επικρατούσε η ανάγκη για μια ελπίδα για κάτι καλύτερο. για έναν προστάτη. για κάποιον που να εχει τισ απαντησεισ στα αναπαντητα ερωτηματα.
στην αρχαία Ελλάδα που δεν μπορούσαν να εξηγήσουν τους κεραυνούς επινοησαν τον δια. για την μανία της θάλασσας είχαν τον Ποσειδώνα και παει λέγοντας .
στην Τζαμαικα και στην ινδια ανθησε μαζι με τον Bob marley ο ρασταφαρισμος. μια θρησκεία που το να πίνουν μπαφους  θεωρούνταν ιεροτελεστία σαν την θεία κοινωνία.
ο σατανισμος τι είναι; μαζεύονται  δέκα μαλακες που στο 99% των περίπτωσεων κάνουν  σεξουαλικα όργια και στο τσακιρ κέφι (1%) κάνουν  και καμία ανθρωποθυσια-φόνο. ανέκαθεν αυτο γινόταν. ότι ήθελε ο καθένας το επινοουσε σαν θρησκεία είτε γιατί δεν ήξερε πως να ερμηνεύσει κάτι ειτε για να δικαιολογεί τις πράξεις του ειτε γιατί έψαχνε μια ελπίδα ένα φως στην δυστυχία του.
την εποχη του ιησου  έψαχναν ένα μεσσια , έναν λύτρωτη απο τους Ρωμαίους, έναν βασιλιά να διώξει τους Ρωμαίους και να ηγηθεί.... για θύμισε μου γιατί φόρεσαν αγκαθινο στεφάνι στον Ιησού κατα την σταυρωση;;; γιατί έγραψαν ΙΝΒΙ;; ένα "κόμμα" ήταν και αυτο, με πολυ καλούς επικοινωνιολογους(αποστολους). :p

Τεσπα. δεν το συνεχίζω γιατί κουραστηκα. οποίος θέλει πιστεύει όπου θέλει
« Last Edit: 23 Apr, 2011, 04:21:26 by StavRos »

Offline kostas2004thes

• Hero Member
« Reply #25 on: 23 Apr, 2011, 04:30:59 »
Αμα συγκρινεις και χρησιμοποιεις ενα τετοιο προσβλητικο παραδειγμα παραλληλισμου με  την Ανασταση του Χριστου στην οποια πιστεψαν δισεκατομμυρια κοσμου απο τοτε μεχρι σημερα,και συνεχιζουν να πιστευουν ακομα και σημερα ,με την ιστορια ενος γαιδαρου που πεταξε ε τοτε τι να πει κανεις!Αυτο δειχνει πρωτον οτι δεν μπορεις να αναγνωρισεις τα μεγεθη ουτε στο ελαχιστο,και δευτερον οτι προσβαλεις τοσους ανθρωπους.

Αν βαλεις μια ιστορια με εναν γαιδαρο που πεταξε επειδη ειναι τοσο προφανες οτι ειναι βλακεια και ψεμμα δεν θα ασχοληθω ουτε εγω ουτε κανεις αλλο μ αυτο.

Τις θεωριες που εσυ υποστηριζεις ολως τυχαιως τις διακινουν και τις προβαλλουν απο τα ΜΜΕ που κατεχουν οι Εβραιοι.Δεν σχολιασες καν το γεγονος της ιδιοκτησιας του History Channel απο εναν εβραιο και το γεγονος οτι ολα αυτα τα ντοκυμαντες με τις γνωστες μαλακιες,περι Μαγδαληνης,περι αποκρυφων Ευαγγελιων,περι του ταφου του Χριστου ,προβαλλονται απ αυτα τα ΜΜΕ.ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ,ειναι ολοφανερο τι παιζεται πισω απ αυτη τη προπαγανδα.
Δεν λεω φυσικα οτι το κανεις επιτηδες.Απλα εισαι ενα θυμα ολων αυτων στο βωμο της δηθεν ελευθεριας της σκεψης.Ετσι κανουν κλασσικα οποιοι θελουν να ελεγχουν τη σκεψη των ανθρωπων.Τους χτυπανε στον εγωισμο και την αυτοπροβολη."Δεν ειναι δυνατον ρε συ τοσο εξυπνος που εισαι,να καθεσαι να πιστευεις αυτα που πιστευουν ολοι αυτοι.Εσυ εισαι κατι το διαφορετικο.Εσυ εισαι πολυ εξυπνος.Εισαι τζιμανι.Καθεσαι και ακολουθεις οτι ακολουθουν ολοι αυτοι.Αυτοι πιστευουν σε αναχρονιστικα πραγματα.Εσυ θα κατσεις να τους ακολουθησεις στον αναχρονισμο.Προχωρησε ο κοσμος πια.Δεν εχει αναγκη αυτες τις θεωριες της πιστης."
Στη συνεχεια πετουν μια βλακεια πχ βρηκαν σοβαροι ερευνητες εναν ταφο και μεσα οστα,και πιθανολογουν οτι ειναι ο ταφος του Ιησου.Το στολιζουν και με μια μαλακια που εγραψε σε καποιο απ τα εκατονταδες ευαγγελια που ειχαν γραφτει κατα καιρους και αναγκαστικα υπαρχουν πλεον ως ιστορικα ντοκουμεντα και ερχεσαι εσυ κι ο καθε ενας που θελει να δειξει μαγκια οτι οριστε.Τα ειπαν σοβαροι επιστημονες.Δεν ειναι δυνατον να συνεχιζετε να πιστευετε τετοια παραμυθια.Υπαρχουν στοιχεια.Κι ετσι χτιζουν μια ολοκληρη θεωρια και κοσμοθεωρια μες το μυαλο τους!
Το να γραψει ο Χιτλερ την ιστορια του δευτερου παγκοσμιου πολεμου δεν σημαινει οτι αυτη ηταν και η πραγματικοτητα.Διαβαζωντας αυτο το κειμενο παντα πρεπει να χουμε υποψιν οτι τα γραφει ο Χιτλερ που στραφηκε εναντιον της ανθρωποτητας.Ετσι ειναι και τα λεγομενα αποκρυφα ευαγγελια.Δεν σημαινει οτι επειδη γραφουν μεσα μαλακιες οτι ειναι και η ιστορικη αληθεια αυτη.

Στο τελευταιο που λες.Τον λεγομενο Μεσσια δεν τον αναζητουσαν οι Εβραιοι μονο στην εποχη των Ρωμαιων.Πιστη τους και προσδοκια τους ηταν και συνεχιζει ακομα και σημερα (για τους εβραιους) να ειναι η ελευση του λεγομενου Μεσσια.Και δεν ηταν αυτη η αναγκη που εκανε τους τοτε εβραιους να ανακηρυξουν το Χριστο ως Μεσσια.Ειχαν περασει απο πολλες προηγουμενες δοκιμασιες βλεπε την αιχμαλωσια στην Αιγυπτο,40 χρονια περιπλανηση μεσα στην ερημο,πολεμοι ατελειωτοι με αλλους λαους που το οτι ηταν υπο την κυριαρχια και την διοικηση των Ρωμαιων δεν ηταν καμια αιτια για να ηρωοποιησουν τον Ιησου.Την ιδια αναγκη ειχαν πολλους αιωνες πιο πριν και πιο εντονη κιολας.Δεν υπαρχει δηλαδη ο Χριστος σημερα επειδη τοτε οι Εβραιοι ειχαν αναγκη καποιο ατομο να το ανακηρυξουν ως Μεσσια.

Εξαλλου οι Εβραιοι τελικως δεν δεχτηκαν το Χριστο.Δεν βρηκαν αποκουμπι στη ϋποτιθεμενη αυτη αναγκη τους που λες εσυ κι οτι δηθεν γι αυτο υπηρξε ο Χριστος ως λυτρωτης.
Το αγκαθινο στεφανι του το φορεσαν οι Ρωμαιοι στρατιωτες περιπεκτικα γιατι ο Ιησους ελεγε οτι ειναι βασιλιας,εννοωντας φυσικα πνευματικα αφου δεν κινησε διαδικασιες για επανασταση οπλων.Εσυ γιατι νομιζεις οτι το φορεσαν δηλαδη?Και νομιζεις οτι του το φορεσαν οι Εβραιοι?Το στεφανι ηταν κοροιδευτικο προς τη λεξη βασιλιας που ελεγε ο Χριστος αλλα την εννουσε αλλιως.

Το θεμα πιστη ειναι τελειως προσωπικο.Το εγραψα και πιο πανω.Για σενα μπορει η Ανασταση να παρομοιαζεται με μια τοσο προφανως βλακωδη ιστορια οσο ενας γαιδαρος που πεταει.Επετρεψε ομως σε εκατομμυρια κοσμου που αποτελει τη μονη τους ελπιδα να μπορουν να την εκφραζουν.Σημερα επεσα πανω σε ενα blog μιας γιατρου ?νοσοκομας?Δεν καταλαβα τι.Δουλευε στο νοσοκομειο και περασε ο επιταφιος μεσα απ το νοσοκομειο.
 Εγω προσωπικα δεν μπορω να λοιδορουν  και να εξισωνουν τη πιστη αυτων των ανθρωπων με αρκουδες,γατες,και γαιδαρους.

Τις ειχε τις φωτογραφιες της στο Blog της.Aυτα τα ματια των ανθρωπων που στο προσωπο του Χριστου εναποθετουν την ελαχιστη ελπιδα που μπορει να εχουν.Οχι για να σωσουν τη ζωη τους.Πολλοι απ αυτους το ξερουν οτι θα πεθανουν.Εχουν ελπιδα για ζωη μετα το θανατο και συνεχιση της υπαρξης τους.

ΒΡΑΔΥΠΟΥΣ

Offline kostas2004thes

• Hero Member
« Reply #26 on: 23 Apr, 2011, 04:35:43 »
Πως φαινεται οτι εχεις μια τοσο ρηχη γνωση αυτων των θεματων!!Τοσο το στεφανι,οσο και το ΙΝΒΙ ηταν πραξεις των Ρωμαιων.Ηταν η κατηγορια που γραφονταν στο Σταυρο,Αυτος δηλαδη σταυρωθηκε γιατι η κατηγορια ηταν οτι δηλωσε βασιλιας.

ΒΡΑΔΥΠΟΥΣ

Offline kostas2004thes

• Hero Member
« Reply #27 on: 23 Apr, 2011, 04:42:25 »

στην Τζαμαικα και στην ινδια ανθησε μαζι με τον Bob marley ο ρασταφαρισμος. μια θρησκεία που το να πίνουν μπαφους  θεωρούνταν ιεροτελεστία σαν την θεία κοινωνία.

Αλλη ρηχη θεωρηση.Οτι ο καθε μαλακας μπορει να κανει θεο του κατι αυτο δε σημαινει τιποτα.Μ αυτο το τροπο νομιμοποιεις τη μαλακια του καθενος.Ειδικα τωρα μ αυτη τη περιπτωση που μου λες .Οταν δηλαδη μπαινει μεσα και το θεμα χρησης ουσιων.Δηλαδη και σε δικαστηριο να τον πας αυτον που σου λεει γι αυτη τη θρησκεια,και ο δικαστης ακομα θα σου πει οτι δεν τιθεται θεμα να τον παρουμε σοβαρα.

ΒΡΑΔΥΠΟΥΣ

Offline kostas2004thes

• Hero Member
« Reply #28 on: 23 Apr, 2011, 04:58:24 »
Τελος ευχομαι αυτο το κομμα που λες ,να μην το ανακαλυψεις μεσα απο δυστυχια (και σ αυτη τη λεξη μεσα βαζω οτι προφανες και πολυ μεγαλο μπορει να σκεφτει κανεις αλλα βαζω και πολυ πιο απλα πραγματα που δεν μπορεις να φανταστεις.Ουτε εσυ αλλα ουτε κι εγω).

Αυτο δεν ειναι εξυπναδα.Ειναι μια προταση που βγαινει μεσα απο βιωματικες εμπειριες γιατι τις ιδιες εξυπναδες που λες εσυ τις ιδιες ελεγα κι εγω επι πολλα χρονια.Εχω ριξει απειρους καυγαδες με το πατερα μου τοσο που η μανα μου του ελεγε.Σταματα.Μην απαντας.Θα σκοτωθειτε.Σας ακουει η γειτονια.Εχω φυσικα ερθει σε αντιθεση (οσο με επαιρνε) ως μαθητης με καθηγητες θρησκευτικων στο σχολειο.Τις ιδιες ακριβως εξυπναδες αναμασουσα κι εγω,περι Δαρβινου,περι εξελιξης των ειδων,περι ενεργου ανθρακα,περι των κεραυνων και του Δια,περι της ιερας εξετασης,περι το BIg Bang,.Tα ιδια.Ακριβως τα ιδια.Και επειδη ξερω σχεδον τι θα μου πεις κι εσυ αλλα κι οποιοσδηποτε αλλος (στο Snowreport μαλωνα επι μια βδομαδα με τον Mountexplorer) ειλικρινα γελαω ωρες ωρες επειδη βλεπω τον εαυτο μου 20 χρονια πριν και το ποσο μα ποσο ΚΕΝΑ ΚΑΙ ΑΔΕΙΑ ΗΤΑΝ και ειναι ολα αυτα.Ειναι σαν τενεκεδακια που κανουν χαζους ηχους.

Και σου λεω το εξης.Η πιστη ειναι βιωμα.Δεν ειναι γνωση.Εγω δεν αλλαξα μυαλο μεσα απο τη δυστυχια οπως εσυ ισως να φανταζεσαι.Αλλα μεσω μιας αλλης διαδικασιας που δεν ειναι ωρα να το αναφερω.Γι αυτο σου λεω.Ο καθε ανθρωπος εχει το κουμπι του.

ΒΡΑΔΥΠΟΥΣ

Offline StavRos

• Συντονιστής
  • Hero Member
« Reply #29 on: 23 Apr, 2011, 09:36:09 »
όπως είπα και χθες βαριεμαι να συνεχίσω μια κουβέντα που δεν έχει νόημα
σε ρωτάω κάτι τόσο προφανές (γιατι του εβαλαν στεφανι και εγραψαν ινβι) και απαντας ότι να ναι (ότι ήταν η κατηγορία που τον σταυρωσαν) χαιρω πολυ, καληνύχτα
« Last Edit: 23 Apr, 2011, 22:57:10 by StavRos »

μετ.σταθμοί

Αβδέλλα Γρεβενά Δίστρατο Ιωάννινα Νέα Μουδανιά Χαλκιδική Πάδες Ιωάννινα Θούριο Ορεστιάδα

κάμερες

Αβδέλλα Δίστρατο ρομποτική Νέα Μουδανιά Πάδες Θούριο Αρχείο Βασιλίτσας 2013 Αρχείο απο όλες τις κάμερες